Porovnanie VPN Avast SecureLine VPN verzus GhostPath VPN: Kto má lepšie hodnotenie

Ktorá z dvoch VPN je lepšia: Avast SecureLine VPN, alebo toho viac ponúka AVG VPN? Parametre oboch VPN sme starostlivo porovnali, pričom konečné skóre je 6,8/10 – 6/10.

Rýchlosť Avast SecureLine VPN : AVG Secure, Ktorá víťazí?

U VPN sa oplatí pozerať najmä na rýchlosť, čo platí aj o Avast SecureLine VPN a AVG Secure VPN.

Priemer downloadu pri prvej VPN dosiahol 92 Mb/s, druhá VPN dosiahla priemernú hodnotu 23 Mb/s. Avast VPN sa ukázala byť o 69 Mb/s rýchlejšie ako AVG VPN.

Upload Avast SecureLine činil 68 Mb/s. AVG Secure sme namerali upload 2 Mb/s, čiže ich o 66 Mb/s pomalší.

Posledným rýchlostným parametrom bola odozva, pri prvej VPN sme namerali 11 ms. U AVG Secure skript nameral 194 ms. Pre rýchlosť odozvy platí, že nižšia hodnota je výhodnejšia, teda Avast SecureLine VPN v porovnaní bola 183 ms lepšie.

Výsledok Avast SecureLine VPN vs AVG Secure tak robí 8/10 – 3/10.

Dokáže Avast SecureLine VPN prehrávať filmy z Netflixu?

Rýchlosť downloadu je pre odblokovanie zahraničného Netflixu kľúčová, Avast SecureLine VPN túto významnú funkciu vie. Na odblokovanie väčšinou postačí spustiť VPN a vybrať krajinu, AVG Secure VPN Netflix odblokovať nezvláda.

VPN môžete tiež použiť aj na odblokovanie videí, ktoré sú v SR nedostupné, pričom, AVG VPN takú schopnosť zvláda. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube obsahuje.

Dobrá VPN by mala podporovať aj MultiHop pripojenie, ochranu pred únikom DNS a whitelist. Pre príklad Avast SecureLine VPN má ochranu pred DNS únikmi a AVG Secure treba nezahŕňa zaradenie stránok na whitelist.

V hodnotení funkcií je celkové skóre 7/10 ku 5/10.

Ako obstojí Avast SecureLine VPN v ponuke krajín a serverov?

Málo serverov sa môže negatívne prejaviť v rýchlosti, Avast VPN ponúka 700 serverov. V aplikácii AVG Secure sme našli celkom 130 serverov. Prvý z porovnávaných VPN tak ponúka o 570 viac .

VPN odporúčame vyberať aj podľa počtu krajín, ktorý u AVG Secure VPN počas písania článku bol 52. Porovnávaná VPN ich ponúka 34, čiže o 2 menej. V tomto porovnaní tak prehráva.

Preverte si tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Avast pripojí 10. AVG VPN súčasne pripojí 10 zariadenia. Úplný prehľad vlastností nájdete v článku najlepšie VPN pre PC.

Ktoré platformy zvláda Avast SecureLine VPN a ktoré ponúka AVG VPN?

Podporované zariadenia sú asi najdôležitejším parametrom VPN, Avast VPN zvláda platformu Android a pokrýva prístroje na systéme iOS. Druhá VPN AVG Secure iPhone ochráni, zariadenie so systémom Android zvládne chrániť.

Za zmienku stoja aj informácie o sídle VPN, pretože tamojšou legislatívou sa riadi prípadné zdieľanie informácií o užívateľoch s políciou. Avast SecureLine VPN má domov v Česku. Prevádzkovateľ druhej VPN má korenetiež v Česku.

Program Avast SecureLine nie je k dispozícii v slovenskom preklade, AVG Secure slovensky tiež nevie.

V súboji podporovaných platforiem dosiahla Avast VPN známky 9/10 a AVG Secure získava 9/10.

Porovnanie cien Avast SecureLine VPN – AVG Secure VPN

AVG VPN si možno zaobstarať už od 3,71 € mesačne, predplatné druhé z VPN môžete mať od 2,85 € mesačne. Známka oboch VPN za pomer ceny a funkcií je 5/10 pre prvú, respektíve 5/10 pre druhú menovanú.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram